
Heimola Kauppapaikat
Yliopistonkatu 5
Kluuvi, Yliopistonkatu 5, 00100 Helsinki1970-luvulla valmistuneen talon tilat ovat modernit ja hyvin muokattavissa joko avokonttoriksi tai työntekijöille rauhallisiksi, omiksi huoneiksi. Paikalle pääsee helposti myös muilla julkisilla liikennevälineillä joka puolelta pääkaupunkiseutua. Kiinteistön välittömässä läheisyydessä ovat Kluuvin ravintolat, kahvilat ja myymälät sekä tasokkaat hotellit ja muut keskustan palvelut. Nykyisiä vuokralaisia talossa viehättävät sijainnin lisäksi erityisesti isot ikkunat ja avarat tilat.
Korttelista löytyy kattava valikoima kaupanalan toimijoita sekä palveluita terveydenhuollosta pankkeihin sekä kahviloita ja ravintoloita. Kaikki ydinkeskustan palvelut ovat lähellä.
Kiinteistön tiedot
Saavutettavuus
Bussit, raitiovaunut, junat ja metro ovat pienen kävelymatkan päässä.
Palvelut
Korttelista löytyy kattava valikoima kaupanalan toimijoita sekä palveluita terveydenhuollosta pankkeihin sekä kahviloita ja ravintoloita. Kaikki ydinkeskustan palvelut ovat lähellä.
Pysäköinti
Läheltä löytyy useita eri pysäköintimahdollisuuksia kuten Stockmann Q-Park, P-Eliel, autoparkki WTC ja Forum-P.
Galleria
Tietoja alueesta
- Joukkoliikenne
- Ravintolat
Yhteystiedot
-
Eeva Jacobsson Senior Leasing Manager